Βόλευ

Σημαντική εκτός έδρας νίκη ο ΓΑΣΜ , 0-3 σετ την Πετρούπολη

To Σάββατο με την ΧΑΝΘ στο "κλειστό" Μοιρών

11/11/2017 | 21:47

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα απόγευμα  (Σάββατο  11/11)  ο ΓΑΣΜεσαράς καθώς για την 5η αγωνιστική της Pre League στο γήπεδο Ν. Παξιμαδάς,  κέρδισε την Πετρούπολη με 3-0 σετ. Τα κορίτσια του Παναγιώτη Ιωάννου δυσκολεύτηκαν μόνο στο 2ο σετ καθώς η Πετρούπολη ξέφυγε με 6-0 , ενώ κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι  μετά το 19-19 και να κερδίσουν τελικά με 23-25. Στο 3ο σετ οι γηπεδούχος ομάδα κατέρρευσε με αποτέλεσμα ο ΓΑΣΜ να φτάσει εύκολα στο 16-25 και παράλληλα στο 0-3 σετ
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Γεωργάκη

Τα σετ: 0-3 (22-25, 23-25, 16-25)

Δήλωση Ιωάννου(Προπ. ΓΑΣΜ):

«Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι καθώς η Πετρούπολη μπορεί να είναι από τις τελευταίες ομάδες , ωστόσο είναι πάντα επικίνδυνη. Άλλωστε δεν  πρέπει να ξεχνάμε ότι πέρυσι έπαιξε στα μπαράζ για την Α1. Πιστεύω ότι ήμασταν ισορροπημένοι σε όλα ενώ σε κρίσιμα σημεία δείξαμε σοβαρότητα , ποιότητα και εμπειρία».

Το Σάββατο 18/11 στις Μοίρες με τη ΧΑΝΘ

Το προσεχές Σάββατο οι φίλαθλοι της Μεσαράς θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα ακόμα παιχνίδι της αγαπημένης τους ομάδας , καθώς τα κορίτσια του ΓΑΣΜ αγωνίζονται στο «κλειστό» Μοιρών στις 3.30μμ με αντίπαλο την ΧΑΝΘ.

ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαϊωάννου): Μασούρα, Καράτερζη, Κατσιμπούλα, Καπνιά, Φωκιανού, Εικοσπεντίδου / Πολίτη (λ), Δημητροπούλου, Σκλιβανίτη, Κοτσαμπά.

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Β., Ξαγοραράκη Γ., Τσοπούλου, Μαυρέα, Ποδαρά, Αποστολάκη / Σαμπάτη (λ), Γεωργιλά.