Στη δεύτερη θέση ο Κόρακας μετά το 1-2 επί των Ν. Αλμυρού!

A-
A+
15/10/2016 | 21:13

Στην 2η θέση του πρωταθλήματος πέρασε ο Κόρακας μετά την σημερινή (Σάββατο 15/10) επικράτηση  με 1-2 επί των Ν. Αλμυρού στο Γάζι.

Το σκορ άνοιξε στο 38΄λεπτό  ο Κόρακας με τον Ξηρουδάκη ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον τερματοφύλακα και δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 0-1.

Παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων στη συνέχεια για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια το 0-1 δεν άλλαξε και ο Κόρακας πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ του σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία του ημιχρόνου, κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Ψωμά ο οποίος με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους. Η χαρά των Νέων Αλμυρού δεν κράτησε πολύ καθώς 5΄ λεπτά μετά την επίτευξη του τέρματος ,  ο Κόρακας πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Ξεκαρδάκη ο να διαμορφώνει  το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης ενώ και ο Κόρακας έχασε μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει το ματς με τον Σηφάκη ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι.

Νέοι Αλμυρού: Κοιλάδης, Καραγιαννάκης Ν., Παπαδάκης(Καραγιαννάκης Μ.), Δραμουντάνης, Μαυρουδής, Ζερβός, Παρασύρης(46΄ Αρχοντάκης), Αγαπάκης, Ψωμάς, Χασουράκης Ρ., Αποστολάκης(70΄ Μακρυγιαννάκης)

Κόρακας: Γεωργιλαδάκης Γ., Κουριδάκης Μ., Χαριτάκης Ν., Βεϊσάκης Ν., Καλπουντζάκης Σ., Φυντικάκης Γ., Σηφάκης Λ., Ρινακάκης Κ., Ξηρουδάκης Λ., Κουτσάκης Π.(80’ Ρινακάκης Γ.), Ξεκαρδάκης Γ.,