close

Α1 ΕΠΣΗ

Στην πρώτη 5άδα η ΑΕΜ , 0-2 εκτός τον ΕΓΟΗ

06/11/2016 | 22:27

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Βιδάκη στο 2′, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε  ωραία σέντρα του Μασέλη .

Το σκορ έμεινε μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου παρότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, ενώ από την άλλη οι Μοίρες απείλησαν με τον Προβιδάκη στο 26′ και τον Αριστεινίδη στο 40′, ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις ο Ανδρικάκης απέκρουσε σε κόρνερ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να εδραιώσουν  τη νίκη και τα κατάφεραν στο  50′ όταν ο Βιδάκης μετά από  ωραία σέντρα του Κουτσάκη με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2 .

Στα λεπτά που απέμειναν οι δύο ομάδες έχασαν σημαντικές ευκαιρίες , οι γηπεδούχοι με τους Γιακουμάκη και Συντιχάκη και οι φιλοξενούμενοι με Βιδάκη και ο Αριστεινίδη .

ΕΓΟΗ: Ανδρικάκης, Κέσκος (70′ Συντιχάκης), Χατζησεβαστός, Καλαϊτζάκης, Βιστάκης (46′ Ταβερναράκης), Αουγκλέν (60′ Ταμπάκης), Περυσινάκης, Σκαλιδάκης, Βρούζος, Σχοιναράκης, Γιακουμάκης.

Μοίρες: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ., Ιερωνυμάκης Ν., Κουτσάκης, Συνοδινός, Αριστεινίδης, Βιδάκης (85′ Ξεκαρδάκης Α.), Προβιδάκης (70′ Ξεκαρδάκης Γ.), Ηλιάκης (46′ Ξημεράκης), Κιόρι, Μασέλης.