Στο και πέντε πήρε την ισοπαλία…1-1 η Φαιστός με την Μινωϊκή εκτός!

A-
A+
06/11/2016 | 22:19

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της Μινωικής είχε την εδαφική υπεροχή, ψάχνοντας συνεχώς το γκολ κάτι που δεν το κατάφερε όμως. Από την άλλη η Φαιστός έψαχνε να κάνει τη ζημιά στην κόντρα-επίθεση και έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κεφαλάκη όταν ο τελευταίος με το κεφάλι σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων ενώ ο Νίκος Παπαδάκης αστόχησε από πλεονεκτική θέση .

Στην επανάληψη ήταν η σειρά της  Μινωικής  όταν μετά από  σουτ του Καστελλιανάκη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Σωπασή.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν με αποτέλεσμα να έχουν και δεύτερο δοκάρι αυτή τη φορά με το Μούτσι, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων όμως η μπάλα σταμάτησε και πάλι στο δοκάρι του Σωπασή. Ότι δεν κατάφερε η υπόλοιπη ομάδα το πέτυχε ο Λέσι στο 83ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ γράφοντας το 1-0.

Εκεί που όλα έδειχναν πως η Μινωνική θα πάρει μια σπουδαία νίκη κόντρα σε ένα σκληροτράχηλο αντίπαλο , ήρθε το γκολ του Τάρε στο 95ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή, «κλέβοντας» τον βαθμό από την «Μπάρτσα». Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα από τον διαιτητή της αναμέτρησης, καθώς ισχυρίζονται πως ενώ είχε δείξει τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις τελικά  παίχτηκαν έξι.

Μινωική: Ψαρουλάκης, Παπουτσιδάκης, Κάββαλος, Μανιαδάκης, Αποστολάκης Γ.(λ.τ. 80’ Μούτσι), Αποστολάκης Θ., Τσακάνι, Καστελλιανάκης(70’ Μπαντούνας), Τσαΐνης, Κλίνης(60’ Καραμανίδης), Λέσι

Φαιστός: Σωπασής, Σκαντζάκης, Γιαννακάκης, Παπαδάκης Ν., Παπαδάκης Σ., Κεφαλάκης(70’ Γκερεδάκης), Παπαδάκης Α., Καραλάκης(75’ Μπιμπάκη), Τάρε, Καρταλιανάκης, Μερκουλίδης(60’ Βαθιανάκης)