Τοπικό

Σύννεφα … στον ουρανό του Τυμπακίου, ήττα 0-3 από τον Γιούχτα!

27/11/2016 | 18:12

Με ελλείψεις αλλά και πολλά λάθη , ο ΑΟΤ  για μια  ακόμα φορά δεν τα κατάφερε στο Τυμπάκι όπου σήμερα Κυριακή 27/11 απόγευμα ηττήθηκε από τον Γιούχτα με 0-3.

Το παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά καλά , με την πρώτη καλή στιγμή να καταγράφεται στο  10’ της αναμέτρησης  όταν ο Τριάντης του ΑΟΤ  βρέθηκε απέναντι από τον Μυλωνάκη ωστόσο το τελείωμα του δεν ήταν καλό και έτσι παρέμεινε το 0-0.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ολαογιέ εκτέλεσε ένα κόρνερ για τον ΑΟΤ όμως ο Ντόκο δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 20’  μετά από «κόψιμο»  του Παχάκη  από αριστερά ο  Καστελλιανάκη   με σουτ στη κίνηση άνοιξε  το σκορ(0-1 )

Στο 30’ ο Γιούχτας  διπλασίασε τα τέρματα του με τον δραστήριο Ζανελάρι  , ενώ στην επανάληψη, ο ΑΟΤ αν και πίεσε για ένα γκολ  δεν τα κατάφερε , σε αντίθεση με τον Γιούχτα που στο 65’ με τον Νοκάι διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Προς το τέλος της αναμέτρησης  οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες για να μειώσουν το σκορ, στο 80’ με τον  Κοροένε ( λίγο άουτ) και λίγο πριν το τέλος  με τον  Γιάννη Χριστοδουλάκη ( το σούτ απέκρουσε ο Μυλωνάκης).

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Μαρακομιχελάκης(35’ λ.τ. Χριστοδουλάκης Μ.), Ντάλας, Χριστοδουλάκης Γ., Τρακατούνας, Ντόκο, Άλα, Αναγνωστάκης, Ολαογιέ Ντ. (75’ Κοροένε), Τριάντης (83’ Φιτσάκης), Νικηταράς.

Γιούχτας: Μυλωνάκης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Σεληνιωτάκης, Κουτσάκης, Φουκαράκης, Μανουσάκης, Καστελλιανάκης(80’ Γριβάκης), Νοκάι(70’ Φραγκιαδάκης), Μπέρκης(60’ λ.τ. Ρωμανάκης), Ζανελάρι