Ποδόσφαιρο

To super cup Ρεθύμνου στην Επισκοπή!

28/08/2016 | 23:10

Ο πρώτος τίτλος της σεζόν ανήκει στην Επισκοπή, η οποία ήταν η μεγάλη νικήτρια του Σούπερ Καπ, κερδίζοντας με 3-1 τον Άρη Ρεθύμνου.

Η ομάδα του Χρήστου Βασιλείου παρουσιάστηκε καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ειδικότερα στο α’ ημίχρονο, κυριαρχώντας στον χώρο του κέντρου.

Στο 40’ έφερε αποτέλεσμα η πίεση με τον Ρουσάκη να πιάνει την κεφαλιά – «ψαράκι» για το 1-0.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και στο πρώτο 10λεπτο η Επισκοπή πέτυχε δύο τέρματα με τους Μιχελακάκη και Σκούφο να ανεβάζουν τον δείκτη του σκορ στο 3-0, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Ο Άρης μείωσε σε 3-1 με τον Δασκαλάκη, αυξάνοντας την πίεση. Από κει και έπειτα πραγματοποίησε δύο – τρεις καλές φάσεις, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα, με την λήξη να βρίσκει νικητές τους «κυανόλευκους».

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βοσκάκης, Φραγκιαδάκης, Σταυρουλάκης.

ΑΡΗΣ (Στέλιος Κοζανίδης): Βογιατζιδάκης, Κασσέλας (65’ Χατζηδάκης), Μπερνιδάκης, Δασκαλάκης, Μιχελιδάκης, Μαργκίνι (49’ Θεοδωρομανωλάκης), Κραβαρίτης, Καψαλάκης, Γκιόκας, Τριχάκης, Παπάζογλου (46’ Πίργια).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Χρήστος Βασιλείου): Δημαράκης, Κολοβάκης (87’ Νάκας), Αντωνόπουλος, Μπάτσεφ, Ρουσάκης, Χαλκιαδάκης, Σκούφος, Μαυρομάτης, Κόκκαλης (70’ Φερέιρα), Ρηγάκης, Μιχελακάκης (86’ Μούτσα).