close

Β2 ΕΠΣΗ

Θέαματικό ματς στο Τυμπάκι , 1-1 η Πυργιώτισσα με τους Νέους Μινωϊκής

12/11/2016 | 19:15

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν στο Τυμπάκι, Πυργιώτισσα και Νέοι Μινωικής στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ, σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές ευκαιρίες και είχαν δοκάρι στο 94ο λεπτό.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησηςν δεν υπήρξε κάτι το ιδιαίτερο ενώ λίγο αργότερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν μετά από ασταθής απόκρουση του Γρηγοράκη σε σουτ του Διλβόη ο Κλίνης πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

Στο 34ο λεπτό οι Νέοι Μινωικής πήραν κεφάλι στο σκορ όταν ο  Κλίνης μετά τη σέντρα του Καρούζου με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

Η απάντηση της Πυργιώτισσας ήταν άμεση, καθώς στην αμέσως επόμενη φάση κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Η μπάλα γύρισε από τη σέντρα πίσω στον Μπέρμπερι και εκείνος με μπαλιά στην πλάτη της άμυνας βρήκε τον Αμαρίλντο ο οποίος με ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι στο 55΄ σε μαρκάρισμα του Επιτροπάκη μέσα στην περιοχή ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι ,ενώ μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους έχασε  ο Παντερής όταν σε θέση τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα.

Το ίδιο συνέβη και  στο 90 όταν ο Αμαρίλντο βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση ωστόσο δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα. Στο 94΄ χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τους Νέους Μινωικής όταν ο Πίτης σε εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή  σημάδεψε το δοκάρι .

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Στρατιδάκης, Γκλεζάκος, Μανουσάκης, Καρταλλιανάκης( 72΄Λενιδάκης), Παρίσι, Μακρυδάκης(60΄ Καρβουνάκης), Θάνος, Κιόσα, Κατσικαλάκης(85΄ Χριστουδουλάκης), Άλμπερ

Νέοι Μινωικής: Γεναράκης, Κούκια, Λυριτζής(65΄ Κτιστάκης), Φουντουλάκης, Μανίκας, Χατζηδημητρίου, Πίτης, Επιτροπάκης, Κλίνης(90΄ Πατσάκης), Καρούζος, Διλβόης(75΄ Παντερής)