Ποδόσφαιρο

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισαν οι Μοίρες επί της Αγίας Βαρβάρας

17/03/2019 | 21:31

Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισαν οι Μοίρες επί της Αγίας Βαρβάρας και βρέθηκαν στην ένατη θέση της βαθμολογίας της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ, οι Μοίρες προηγήθηκαν με τον Προβιδάκη στο 32ο λεπτό. Η Αγία Βαρβάρα αντέδρασε και ισοφάρισε στο 41′ με τέρμα του Δάσκου, όμως οι γηπεδούχοι με τον Μασέλη στο 44′ πήραν ξανά το προβάδισμα στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ένα αυτογκόλ του Φάκα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στις Μοίρες, με το 3-1 να παραμένει μέχρι το τέλος δίνοντας τεράστιας σημασίας νίκη στις Μοίρες που φαίνεται πως αποφεύγουν τις όποιες περιπέτειες για υποβιβασμό.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Μοίρες: Σωπασής, Φανουράκης, Κουτσάκης, Ιερωνυμάκης, Τραορέ, Ηλιάκης, Κιόρι, Τιγκίρης, Μασέλης, Καργάκης Σ., Προβιδάκης

Αγία Βαρβάρα: Σπανός, Ρουμελιώτης, Σχοιναράκης, Μυφτάρι, Φάκας, Ψαλιδάκης, Κοζορώνης, Δ., Κασωτάκης, Βατσινάς, Δάσκος, Πρίφτη