close

Α1 ΕΠΣΗ

Τρείς ήττες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια η ΑΕΜ , 2-0 από τον Ρωμανό

02/04/2017 | 21:25

Την 4η ήττα στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια (η άλλη ήταν ισοπαλία) γνώρισε η ΑΕΜ , αυτή τη φορά από τον Ρωμανό με 2-0 .

Χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες ολοκληρώθηκε το Α΄ημίχρονο ενώ  στην επανάληψη ο ρυθμός δεν άλλαξε  με μονομαχίες κυρίως στο χώρο του κέντρου και ελάχιστες φάσεις στις δύο εστίες με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμένει έως στο 75ο λεπτό.

Στο σημείο αυτό γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ  με σουτ του Χουρδάκη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα «κλείδωσαν» τη νίκη, όταν ο Γαμβγιεράκης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χριστοδουλάκη .

Ρωμάνος Πιπεράκης, Κάββαλος, Γαμβγιεράκης,Λασιθιωτάκης, Χουρδάκης, Τραβαγιάκης Μ., Ρουμπάκης(30’ Χαλκιαδάκης), Ξυλούρης, Οικονομάκης, Καραντινάκης, Φιράνι.

Μοίρες Χριστοδουλάκης, Φανουράκης(46’ Ιερωνυμάκης Κ.), Κουτσάκης, Συνοδινός(85’ Χριστοδούλου, Ιερωνυμάκης Ν., Παπαδιός, Μασέλης, Χαρατσής(Ξεκαρδάκης Γ.), Ξεκαρδάκης Α., Ξημεράκης, Ανωγειανάκης.