close

Τοπικό

«Χ»ωρίς νικητή το ματς στο Θραψανό , 3-3 η Γαλιά με Ανθεστίωνα

16/10/2016 | 19:14

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι από άποψη τερμάτων και ευκαιριών που έγινε στο Θραψανό , Ανθεστίωνας και Δόξα Γαλιάς ήρθαν ισόπαλες με 3-3 μοιράζοντας  βαθμούς και εντυπώσεις.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Δόξα Γαλιάς καθώς μόλις στο 5΄κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Χατζάκη . Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν εκεί αφού στο 10΄ κατάφεραν να κάνουν δύο τα τέρματα της διαφοράς με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαμαλάκη(0-2) .

Ο Ανθεστίωνας ωστόσο που δεν πτοήθηκε από τα γρήγορα γκολ που δέχτηκε , πριν κλείσει το ημίχρονο κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Αρχικά ισοφάρισε με πέναλτι του Κεφάκη το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος διαμορφώνοντας το 1-2 στο 17΄, ενώ στο 30΄  ο Μεμοτσέλα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τρουλάκη έκανε το 2-2 .

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τη Δόξα Γαλιάς να προσπαθεί να πάρει και πάλι τα ηνία της αναμέτρησης, πράγμα το οποίο κατάφερε στο 65΄ με ωραίο πλασέ του Ποτηράκη(2-3).

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ανθεστίωνας ανέλαβε την πρωτοβουλία προσπαθώντας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια. Στο 2-3 λοιπόν οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Κεφάκη όταν από το σημείο του πέναλτι, ο επιθετικός του Ανθεστίωνα δεν ήταν εύστοχος , ενώ η  λύτρωση για την ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη ήρθε στο 85΄ με τον Τρουλάκη ο οποίος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-3. Μάλιστα ο Ανθεστίωνας στις καθυστερήσεις έχασε μοναδική ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι όταν το σουτ  του Φωτόπουλου  απέκρουσε ο τερματοφύλακας .

Ανθεστίωνας: Πλαίτης, Αναγνωστόπουλος, Καλιακάκης(70΄ Πεχυνάκης), Κεφάκης, Κλάδος, Μεμοτσέλα, Σταυρακάκης, Στρατάκης, Τρουλάκης, Τσομπανάκης, Τζανάκης(58΄Φωτόπουλος)

Δόξα Γαλιάς: Χωματάς, Χαλκιαδάκης(70΄Μπιμπάκης), Λαμπόντι, Χαμαλάκης, Χατζηδάκης, Παπαδιός, Ανωνάκης, Μόντι, Ποτηράκης, Γιαλυτάκης, Σπάρος