Ποδόσφαιρο

1-1 Ο Ζαρός με τον Αλμυρό

11/02/2019 | 11:34

Ισόπαλο με σκορ 1-1, αναδείχθηκε το σημερινό παιχνίδι, στο Ζαρό ανάμεσα στον Ζαρό και τον Αλμυρό Γαζίου.

Ο Ζαρός κατά κοινή ομολογία επικράτησε σε όλες τις γραμμές του αντιπάλου σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, έχοντας πάρα πολλές φάσεις για γκολ!
Μόλις στο 3′ ο Χριστοφορακης σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα σε τετ α τετ, μετά από πάσα του καταπληκτικού σήμερα, Μόντι!

Ο Ζαρός συνέχισε την πίεση κι έχασε κι άλλες ευκαιρίες με Ποτηράκη και Καλομοίρη!

Στην επανάληψη ο Ζαρός κατάφερε να προηγηθεί, με σουτ από κοντά του Καλομοίρη (51′), όμως μετά από πέντε λεπτά και μέσω φάουλ, ο Αλμυρός ισοφάρισε με κεφαλιά του υψηλού αμυντικού, Κανδηλάκη.

Ο Ζαρός συνέχισε την πίεση, πραγματοποίησε αρκετά σουτ, με Παραθύρα και Κουρουθιανάκη, ενώ είχε κι άλλες χαμένες ευκαιρίες με Ποτηράκη και Χριστοφοράκη. Λίγα λεπτά πριν το τέλος ο Χατζιδάκης κράτησε την ισοπαλία με εκπληκτική εκτίναξη, σε ένα από τα λιγοστά σουτ που πραγματοποίησε ο Αλμυρός.