Ποδόσφαιρο

Δεν είχε νικητή το Μεσαρίτικο ντέρμπι

05/11/2018 | 8:53

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση αναμέσα στην Γόρτυνα και τις Μοίρες με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Την πρώτη καλή ευκαρία την έχασαν οι γηπεδούχοι στο 35΄ με τον Μπαντούνα να αστοχεί από ευνοϊκή θέση.

Τρία λεπτά αργότερα ο Προβιδάκης εκμευταλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών των γηπεδούχων και ανοιξε το σκορ για τις Μοίρες.Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Γιάννη Κοντάκη κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μασέλη στον Νικηταρά.Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση στέλνοντας την μπάλα αουτ.Το 1-1 διαμορφώθηκε στο 54 με γυριστή κεφαλιά του Αντωνάκη .Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν φύγει με το τρίποντο αν ο Φουντουλάκης ήταν πιο προσεκτικός στην ευκαιρία που το δόθηκε στο 89

ΓΟΡΤΥΣ: Ανδρικάκης, Σταυρακάκης, Ξαγοραράκης, Φραγκιαδάκης, Σαβουιδάκης Στ., Κεφακης, Αντωνάκης, Δημήτρης, Ψωμάς(85 Μηναδάκης), Νικηταράς(70 λτ Νικηταράς), Μπατούνας(80 Φουντουλάκης)

Μοίρες: Σωπασής, Μασέλης,Πολυμερίδης Ι, Πολυμερίδης χ,Καργάκης Α(72 Κουτσάκης), Καργάκης Χ, Καλεμάκης, Ιερωνυμάκης, Προβιδάκης(89 Σαββοιδάκης), Ηλιάκης, Κιόρι