Νότια Κρήτη

Δυνατό παιχνίδι: Ξέφυγε με 4 βαθμούς ο Ζαρός!

06/05/2019 | 13:44

Χθες Κυριακή στην πρεμιέρα των πλέι-οφ ο Ζαρός παρά την ισοπαλία 2-2 με τον Πόρο ξέφυγε 4 βαθμούς στον νέο βαθμολογικό πίνακα σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ με σκορ 1-0 από τον Αλμυρό.

Παρά την ισοπαλία στην 1η αγωνιστική των play off, ο Ζαρός παρέμεινε πρώτος και μάλιστα αύξησε κατά έναν βαθμό τη διαφορά στον πίνακα των play off!

Έτσι, μετά το 2-2 με τον Πόρο, στο γήπεδο της Γόρτυνας και την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Αλμυρό η βαθμολογία έχει ως εξής:

ΖΑΡΟΣ: 7
ΠΟΡΟΣ: 3
ΑΛΜΥΡΟΣ: 3
ΠΑΟΚ: 3

Στο παιχνίδι με τον Πόρο, ο Ζαρός μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με τον Ποτηράκη στο 8′. Ισοφαρίστηκε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ενώ έχασε πέναλτι για να κάνει το 2-1.

Στην επανάληψη ο Πόρος πήρε κεφάλι στο σκορ με 2-1 και τελικά ο νεαρός Χριστοφοράκης με ωραίο πλασέ , μετά από καταπληκτική κάθετη του Μόντι, πέτυχε το τελικό 2-2, το οποίο κρατάει πρώτο και φαβορί το Ζαρό!

Ζαρός: Χατζιδάκης,Κουρουθιανάκης,Καλεμάκης, Χαμαλάκης, Παραθάρας, Μόντι, Φραγκιαδουλάκης,Χριστοφοράκης, Αναγνωστάκης, Ποτηράκης, Παραθύρας.

Πόρος Ζαφείρης, Σκουλάς, Παπουτσάκης, Πολυχρονάκης, Χαρίτος, Ζαφείρης Α (83΄ Μεταξάκης).,Καστελλιανάκης , Χρηστάκης, Σκούφος, Μαγάκης Λυδάκης (77΄Λεμονιάς)

Έρχεται ακόμα ένα δύσκολο ματς την Τετάρτη 8/05/2019, στον Κρουσώνα, με τον ΠΑΟΚ!