Ποδόσφαιρο

Επεισοδιακό διπλό του ΠΑΝΟΜ στο Τυμπάκι (1-2)

Oι δύο ομάδες έχουν σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία.

07/10/2019 | 11:14

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα καλό παιχνίδι με τους φιλοξενούμενους να έχουν ελαφριά υπεροχή. Παρόλα αυτά ο ΑΟΤ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιώργου Παπαδάκη. Πάντως υπάρχουν παράπονα από τους φιλοξενούμενους στη συγκεκριμένη φάση, καθώς όπως υποστηρίζουν πως το πέναλτι εκτελέστηκε πριν σφυρίξει ο διαιτητής.

Στην επανάληψη ο ΠΑΝΟΜ ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση του και προσπάθησε να βρει κάποιο γκολ ισοφάρισης. Τελικά αυτό ήρθε στο 59ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μυλωνά.

Δώδεκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71′ ο Συσκάκης έβαλε μπροστά τον ΠΑΝΟΜ. Μετά από ωραία προσπάθεια του Τζανάκη από τα αριστερά ο έμπειρος επιθετικός πλάσαρε σωστά και έγραψε το 1-2 που έμεινε ως το τέλος.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως άνθρωποι των γηπεδούχων εξέφρασαν έντονα παράπονα για τις αποφάσεις του διαιτητή Ζαφείρη.

Το τρίποντο έφερε τον ΠΑΝΟΜ στην 2η θέση της βαθμολογίας με 9 πόντους, ενώ το Τυμπάκι έμεινε στους 3 βαθμούς.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΝΟΜ στα Μάλια με την Γόρτυνα, ενώ για τον ΑΟΤ ακολουθεί το εκτός έδρας ματς με τον Ρωμανό.

Συνθέσεις:

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Σκαντζάκης, Χαλκιαδάκης, Παπαδάκης Στ., Παπαδομανωλάκης, Κουτεντάκης, Τριάντης, Ντόκο, Παπαδάκης Γ., Ντισπυράκης, Σκουτέλης

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Τζιράκης, Μηλάκης, Νικόλι, Μπιτζανάκης, Δαριβιανάκης, Κεφαλούκος, Τζανάκης, Συσκάκης (79′ Μαυρίδης), Μυλωνάς (85′ Λυδάκης)