Ποδόσφαιρο

Επέστρεψε στις νίκες με τριάρα στην Γόρτυνα ο Ζαρός!

Επιστροφή στις νίκες για τον πρωτοπόρο Ζαρό

20/01/2019 | 19:45

Μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες η ομάδα του Ζαρού κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες και μάλιστα εκτός έδρας επικρατώντας με σκορ 0-3 της Γόρτυνας.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Αναγνωστάκης και Ποτηράκης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες με τον Αναγνωστάκη να είναι εκείνος που “άνοιξε” το σκορ στο 43′ για τους φιλοξενούμενους, ενώ το παιχνίδι διεξαγόταν υπό βροχή.

Στην επανάληψη προσπάθησαν οι γηπεδούχοι στην αρχή να ισοφαρίσουν χωρίς όμως αποτέλεσμα και αφού δεν έγινε το 1-1 ήρθε το 0-2 στο 85′ με τον Ποτηράκη και στις καθυστερήσεις διαμορφώθηκε το τελικό 0-3 και πάλι από τον ίδιο παίκτη.

Ο Ζαρός με αυτή του τη νίκη επέστρεψε στα τρίποντα και αύξησε την διαφορά του από τον δεύτερο πλέον Πόρο στους δέκα βαθμούς!

Συνθέσεις:

Γόρτυς: Κοζωνάκης, Σταυρακάκης, Ξαγοραράκης, Μάλο, Κεφάκης, Δημήτρης, Ζέκιο, Αντωνάκης, Μπαντούνας, Κωστάκης, Χελά

Ζαρός: Χατζιδάκης, Γιαννακάκης, Παραθυράς, Χαμαλάκης, Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης, Κουρουθιανάκης, Χαλιλάι, Ποτηράκης, Αναγνωστάκης, Καλομοίρης