Ποδόσφαιρο

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ στο Τυμπάκι

11/02/2019 | 10:30

Τη νίκη με 1-2 πήρε η ΑΕ Κατσαμπά στο Τυμπάκι απέναντι στον τοπικό ΑΟΤ, ο οποίος παρέμεινε στους εννέα βαθμούς στη βαθμολογία της Α1 ΕΠΣΗ.

Η ομάδα του Τυμπακίου κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Φραγκιαδάκη στο 35ο λεπτό, πηγαίνοντας μάλιστα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το υπέρ της σκορ.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ με πρωταγωνιστική τον Τσαφαντάκη. Στο 68ο λεπτό ο έμπειρος επιθετικός ισοφάρισε για τους «κιτρινόμαυρους» με σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στο 75ο πάλι ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 1-2 και έδωσε μεγάλη νίκη στην ΑΕΚ.

ΑΟΤ: Κωνστανταράκης, Χαλκιαδάκης, Μανουσάκης, Κουτεντάκης, Τριάντης, Φραγκιαδάκης (65΄Μαρακομιχελάκης), Σκουτέλης, Ντισπιράκης (70΄Σχοιναράκης), Χριστοδουλάκης (80΄Άλμπερτ), Ντόκο, Παπαδαντωνάκης

ΑΕΚ: Λιουδάκης, Ανδρεαδάκης, Λέλεκας (60΄Νικολάου Χ.), Νικολάου Π., Βασιλάκης, Καραφωτιάς Α. Κραφωτιάς Δ., Τσαφαντάκης (90΄Κάββαλος), Ντελία, Κοκκινάκης (80΄Ντάγκινης), Καλαμιώτης