Νότια Κρήτη

Φαιστός – Ανωγειανάκης: «Για άλλο ένα παιχνίδι συνεχίσαμε τα ίδια λάθη»

Έντονος ο προοβληματισμός

21/01/2019 | 20:02

Μπορεί η Φαιστός να πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με σκορ 0-1 στο χθεσινό παιχνίδι με τον Ρωμανό, όμως δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το υπερ της σκορ στην επανάληψη με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με σκορ 4-2 από την ομάδα της Ελιάς.

Στο Prismasport.gr μίλησε ο προπονητής της Φαιστού, Στέλιος Ανωγειανάκης, τονίζοντας ότι η ομάδα του για άλλο ένα παιχνίδι συνέχισε τα ίδια λάθη και τα πλήρωσε με την ήττα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του έμπειρου τεχνικού:

«Δυστυχώς για άλλο ένα παιχνίδι συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό και στα ίδια λάθη, τα οποία μας στοιχίζουν πάρα πολύ.

Δεχόμαστε πολύ εύκολα γκολ από φάσεις που δεν περιμένεις πως θα γίνουν γκολ. Μετά χάνουμε την συγκέντρωση μας όπως και έγινε και σε οκτώ λεπτά δεχτήκαμε τρία γκολ.

Προσπαθούμε μέσα από δουλειά και κουβέντα να δούμε πως θα αλλάξουμε αυτή την εικόνα που έχουμε στον δεύτερο γύρο, η οποία μας έχει φέρει τρεις ήττες όλες στα δεύτερα ημίχρονα.»