Ποδόσφαιρο

Ισόπαλες με 1-1 έμειναν η Τριτωνία και η Φαιστός στο Αστρίτσι

Δεν “χ”άρηκε κανείς στο Αστρίτσι!

08/04/2019 | 9:43

Ισόπαλες με 1-1 έμειναν η Τριτωνία και η Φαιστός στο Αστρίτσι στο πιο σημαντικό παιχνίδι της… ουράς στην Α1 ΕΠΣΗ την 29η αγωνιστική, δίνοντας την ευκαιρία στην Αγία Βαρβάρα να κλείσει ακόμα περισσότερο τη διαφορά στους τρεις βαθμούς.

Η Φαιστός κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Νταουσιάνη στο 42ο λεπτό με το τέλος του πρώτου μέρους να βρίσκει τους Μεσσαρίτες μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος, η Τριτωνία πάλεψε για την ισοφάριση, η Φαιστός προσπάθησε με αρκετές αξιώσεις να σημειώσει και δεύτερο τέρμα, όμως καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει μέχρι το 90ο λεπτό. Τότε, όμως, ο Μιαούλης σκόραρε για τους γηπεδούχους ισοφαρίζοντας σε 1-1, με το γκολ να αμφισβητείται από τους ανθρώπους της Φαιστού, οι οποίοι θεωρούν πως ο σκόρερ της Τριτωνίας ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της προσπάθειας του.

Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε ισόπαλη με 1-1 και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά στα play-out της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τριτωνία: Πουλάκης (40′ Κτιστάκης), Φτυλάκης, Καργιωτάκης, Μιχελινάκης, Σφακιανάκης (75′ Γιαννακάκης), Μπαλάφας, Γαρεφαλάκης, Ντραγκότι, Φραγκιαδάκης, (70′ Στεφανάκης), Μιαούλης, Μωραΐτης

Φαιστός: Λεοντιάδης, Μαράκης, Χατζηδάκης, Παπαδάκης Σ., Παπαδάκης Ν., Ρινακάκης, Ρουκουνάκης, Παπαδάκης Γ.Μ, Νταουσιάνης, Παπαδάκης Γ.Γ, Καρταλλιανάκης (82′ Γκερεδάκης)