Ποδόσφαιρο

Ισοπαλία με γκολ στους Αγίους Δέκα

12/10/2020 | 9:07

Ένα παιχνίδι που τα είχε όλα δεν είχε όμως νικητή στους Αγίους Δέκα με την Γόρτυνα να έρχεται ισόπαλη με σκορ 2-2 με τον ΠΑΝΟΜ.

Τα γκολ πέτυχαν οι Μπαντούνας και Δημήτρης από πλευράς Γόρτυνας και οι  Συσκάκης και Κολάι από πλευράς ΠΑΝΟΜ.

Ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να προηγηθεί νωρίς στο σκορ 0-1 με τον Συσκάκη με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Διαμαντάκη.

Η Γόρτυνα έψαξε στην συνέχεια την ισοφάριση και απείλησε αρχικά με τον Φουντουλάκη στο 20’, ο οποίος σημάδεψε το δοκάρι και δύο λεπτά αργότερα με φάουλ ο Δημήτρης απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κανετάκης.

Η τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους άνηκε στον ΠΑΝΟΜ με τον Κολαικουδάκη να μην καταφέρνει από θέση τετ-α-τετ να σκοράρει με το 0-1 να μένει ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΝΟΜ «αγγίζει» το 2-0 με τον Τζανάκη να εκτελεί γρήγορα το φάουλ, όμως το Κοκορέλια να γλιτώνει την ομάδα του!

Στο 52΄ η Γόρτυνα κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μπαντούνας για το 1-1 των γηπεδούχων!

Η Γόρτυνα δεν έμεινε εκεί και έφτασε στην ανατροπή με φοβερό σουτ του Δημήτρη από τα 30 μέτρα!

Ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε παρ’ όλα αυτά να αντιδράσει από στατική φάση και να κάνει το 2-2 στο 83’ με τον Κολάι, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Συνθέσεις:

Γόρτυς: Κοζoνάκης, Ξαγοραράκης, Κοκορέλιας, Φουστανάκης, Κοκορέλιας, Μαρκάκης, Γιαπετζάκης, Δημήτρης, Μικέλ, Μπαντούνας, Φουντουλάκης

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Φράγκος, Μαυρίδης, Πετσαλάκης, Διαμαντάκης, Κολιακουδάκης, Μποτζάκης, Συσκάκης, Τζιράκης Δ., Τζανάκης, Μπιτζανάκης