Νότια Κρήτη

Μεγάλο “διπλό” του Ρούβα στο Ασήμι

Σπουδαία νίκη στο Μεσαρίτικο ντέρμπι

09/03/2019 | 20:15

Μία σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα του Ρούβα στο Ασήμι, όπου και αντιμετώπισε την τοπική ομάδα.

Συγκεκριμένα, κατάφερε να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης επικρατόντας με 2-0.

Σκόρερ του πρώτου γκολ ήταν ο Μασταχάς, ο οποίος σκόραρε μόλις στο 8ο λεπτό με όμορφο πλασέ.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 65ο λεπτό ο Ξημεράκης με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Οι συνθέσεις:

Ασήμι: Ντάγκινης, Ματζιτζής, Δασκαλάκης, Χατζηπαυλίδης Ά, Σαριδάκης, Χατζηπαυλίδης, Άρντιτ, Χατζάκης, Κρουσταλάκης(65′ Χαλκιαδάκης Μ.), Χαλκιαδάκης Γ., Τζαφέρι(70′ Γοραντωνάκης)

Ρούβας: Μαστραντωνάκης, Φουκάκης(40′ Πρινιανάκης), Μαυρογενάκης, Ιερωνυμάκης, Τερζίδης, Ξημεράκης Γ., Μανιαδάκης, Μαστραχάς(85′ Νικολάου), Ξημεράκης Α., Πρίχτης(70′ Ιωάννου), Τασούδης(64′ Κουτάντος)