Ποδόσφαιρο

Νίκη 3-0 και 4η θέση για τον Ζαρό

18/11/2019 | 8:43

Με τρια τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Ζαρού κατάφερε να επικρατήσει της ΑΕ Κατσαμπά για την 11η αγωνιστική στην Α1 ΕΠΣΗ!

Ο Ζαρός μπήκε δυνατά και στα πρώτα είκοσι δευτερόλεπτα απείλησε με ωραίο διαγώνιο σουτ του Λέσι, που πέρασε μόλις άουτ!

Στη συνέχεια η ΑΕΚ πίεσε κι αυτή με τη σειρά της, όμως ο Ζαρός δεν υποχώρησε και στο 35′ έχασε κλασική ευκαιρία με τον Χριστοφοράκη, μετά από κάθετη μπαλιά του Λέσι!

Στην επανάληψη ο Ζαρός μπήκε ξανά δυνατά και κατάφερε ύστερα από φανταστική ενέργεια του Παραθύρα και άψογο σουτ του Χριστοφοράκη, να ανοίξει το σκορ στο 63′.

Με την ομάδα πλέον να είναι χωρίς άγχος, ήρθαν άλλα δύο τέρματα από τον καταπληκτικό σήμερα Έρβιν Λέσι. Το 2-0 έγινε στο 81′ και το 3-0 στο 89′.

Με τη νίκη αυτή ο Ζαρός σκαρφάλωσε στην 4η θέση και συνεχίζει δυναμικά στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α1!

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Ανδρεαδάκης (65′ Λαδιανός), Γκλεζάκος, Μητρόπουλος, Καραμανιτάκης (84′ Κουρουθιανάκης), Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης, Μόντι, Παραθύρας (85′ Κόκκινος Ν.), Αναγνωστάκης (75′ Κοζορώνης Ν.), Λέσι

ΑΕΚ: Λιουδάκης, Λιακάκης, Κοκκινάκης (85′ Λέλεκας), Καραφωτιάς Τάκ., Καραφωτιάς, Τόλ., Κάββαλος Δ., Σπύρου (70′ Τάγγινης), Καλαμιώτης Ηρ., Νικολάου Π., Ζηρδέλης (70′ Νικολάου Χ.), Τσίχλας