Νίκη με ανατροπή η Φαιστός στο Μεσσαρίτικο ντέρμπι με τον ΑΟΤ

A-
A+
03/03/2019 | 20:30

Σε ένα χορταστικό για το κοινό του γηπέδου των Βώρρων ματς, η Φαιστός κέρδισε με ανατροπή τον ΑΟΤ με σκορ 3-2, στο ντέρμπι της Μεσσαράς.

Στο 20ο λεπτό η Φαιστός προηγήθηκε στο σκορ με ένα εξαιρετικό γκολ. Ο Παπαδάκης εκμεταλλεύτηκε την πολύ καλή σέντρα από στημένη φάση και σημείωσε το 1-0 με ανάποδο ψαλίδι. Στο 40′ ο Σκουτέλης ισοφάρισε για τον ΑΟΤ με εξαιρετικό τρόπο, οταν το σουτ που επιχείρησε απο τα 35 μέτρα νίκησε τον Λεωντιάδη και έκανε το 1-1, το οποίο ήταν σκορ ημιχρόνου.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Xαλκιαδάκης με αριστερό πλασέ έκανε την ανατροπή για την ομάδα του Τυμπακίου. Το 2-2 ήρθε με ατομική ενέργεια του Νταουσιάνη στο 70‘ ενω η ολική ανατροπή στο σκορ συνέβη στο 80‘. Ο Νταουσιάνης απο σκόρερ έγινε δημιουργός δίνοντας παράλληλα την ευκαιρία στον Χατζηδάκη να χριστεί  σκορερ.

Οι συνθέσεις:

Φαίστος: Λεωντιάδης, Χατζηδάκης, Σκαντζάκης, Παπαδάκης Ν., Μαράκης, Ρουκουνάκης, Παπαδάκης Σ., Ρινακάκης ,Γκερεδάκης (70′ Γκλεδάκης), Καταργιαννάκης, Νταουσιάνης, Παπαδάκης Γ.

Α.Ο.Τυμπακίου:Σακαράκης, Μανουσάκης, Μπούτσι, Ντόκο, Μαραγκομιχελάκης, Κουτεντάκης(75’Σχοιναράκης), Φραγκιαδάκης, Σκουτέλης, Ντισπυράκης (70‘Μπιμπάκης), Χριστοδουλάκης, Πρέντζας (80′ Παπαδομανωλάκης).