Νότια Κρήτη

Ο 15χρονος Μοιριανος αθλητής Αυγουστάκης Μανώλης κατέκτησε την 8η θέση στο κύπελλο Ελλάδος

A-
A+
30/09/2019 | 14:31

Την 8η θέση στο κύπελλο Ελλάδος στο Ξίφος Ασκήσεως Νέων Ανδρών (έως 20 ετων ) κατέκτησε ο αθλητής της Αθλητικής Λεσχης Μεσσαρας Αυγουστάκης Μανώλης.

Ο 15χρονος Μοιριανος αθλητής πάρα το άσχημο ξεκίνημα στην πουλ (3 ήττες 2 νίκες ) κατάφερε να μπει 16αδα νικώντας το Γεροσιδερη (ΟΞΙΦΛΩΡΙΝΑΣ )και στη συνέχvεια το Τζοβανη (ΑΟΞΑΙΓΑΛΑΙΩ )και πέρασε στην 8αδα.

Ο επόμενος αντίπαλος του ήταν ο κυπελλουχος (τελικα) Μανωλικσς (ΑΞΙΑ)ο οποίος και τον σταμάτησε πριν το μετάλλιο.

Πάρα την 6μηνη αποχή από αγώνα η 8η θέση σε πιο μεγάλη κατηγορία θεωρείται επιτυχία όπως τόνισε η προπονητρια κα Ξαγοραρακη Φανή που συνόδεψε τον Μεσσαριτη αθλητή στους αγώνες.

Το ΔΣ της Αθλητικής Λεσχης Μεσσαρας ευχαριστεί την ANEK -BLUE STAR FERRΙΕS για την προσφορά της στα εισιτήρια της αποστολής.