Ο Ρωμανός επικράτησε 3-0 του ΑΟΤ

A-
A+
03/02/2019 | 18:45

Η ομάδα της Ελιάς ανέβηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην τελευταία θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ρωμανός είχε την υπεροχή, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα

Στην επανάληψη οι παίκτες του Αλκή Πλουσή μπήκαν δυνατά και στο 50΄ο Μιχελακάκης άνοιξε το σκορ (1-0).

Η συνέχεια ήταν πιο εύκολη από το σημείο αυτό και μετά και με δύο γκολ του Μανουσάκη στο 73΄και στο 87΄διαμορφώθηκε το τελικό 3-0.

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Μαυρίδης, Παχάκης, Λασιθιωτάκης (75΄Κοτζαδάκης), Κουκάκης, Πουλάκης, Ξυλούρης, Μανουσάκης, Σπηλιωτάκης, Μιχελακάκης (85΄Δουζένης), Ανυφαντάκης.
ΑΟΤ: Κωνστανταράκης, Καραταράκης (75΄Άλμπερτ), Μανουσάκης, Χαλκιαδάκης, Ναβροζίδης (34΄Παπαδομανωλάκης), Ντόκο, Κουτεντάκης (80΄Κούπι), Χριστοδουλάκης, Τριάντης, Φραγκιαδάκης, Σχοιναράκης (53΄Ντισπυράκης).