Ποδόσφαιρο

Ο Ρωμανός κέρδισε 2-0 τις Μοίρες

30/09/2019 | 9:10

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πρόσεξαν περισσότερο τα νώτα τους, ενώ στην επανάληψη το παιχνίδι άνοιξε και οι γηπεδούχοι έχοντας την ουσία κατέκτησαν το τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε στο 70΄με εκτέλεση πέναλτι ο Κεφάκης (το κέρδισε ο Μιχελακάκης). Το τελικό 2-0 έγινε στο 88΄ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λεμονιά!

Διαιτητής ήταν ο κ. Ζερβάκης, από τον οποίο έχει παράπονα ο Ρωμανός για την αποβολή του Μιχελακάκη στο 85΄με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Κορτσινίδης, Κάββαλος, Κουκάκης, Χαλκιαδάκης (85΄Παχάκης), Γκαναδάκης, Μαυρίδης (70΄Παπουτσιδάκης), Γιακουμάκης, Μιχελακάκης, Ρουμπάκης (65΄Λεμονιάς), Κεφάκης (65΄Χουρδάκης.

ΜΟΙΡΕΣ: Καλυκάκης, Καργάκης Α. (80΄Γουρλεμάκης), Καργάκης Στ., Φανουράκης, Τραορέ (56΄Μπιμπάκης), Ιερωνυμάκης, Αντωνάκης, Μπαστάκης (87΄Κιόρι), Λυμπερόπουλος (15΄λ.τ Ηλιάκης), Φραγκιαδάκης, Προβιδάκης.