Ποδόσφαιρο

Ψυχωμένος ο ΑΟΤ, δεν άφησε τον Αλμυρό να περάσει από το Τυμπάκι

16/09/2019 | 9:35

Στην πρεμιέρα του στο πρωτάθλημα της  Α1 ΕΠΣΗ ο Αλμυρός δεν κατάφερε να νικήσει τον ψυχωμένο ΑΟΤ στο Τυμπάκι ο οποίος επέστρεψε από το 1-3 σε 3-3.

H ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη έδωσε την δική της παράσταση και με  γκολ των  Νίκου και Γιώργου Παπαδάκη και του Αντώνη Μαραγκάκη καταδίκασε σε ισοπαλία την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη στην πρεμιέρα.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά δίχως τις πολύ μεγάλες φάσεις δεδομένου της προσπάθειας του ΑΟΤ να κρατήσει μακριά από τα μετόπισθεν του τους παίκτες του Αλμυρού.

Κάτι τέτοιο όμως δεν συνέβη στην φάση του 30ου λεπτο εκεί όπου ο Αλέξανδρος Ζαφείρης βρήκε τον Θανάση Τοπούζη μέσα από την μεγάλη περιοχή και εκείνος νίκησε τον Χαραλαμπάκη για το 0-1 του Αλμυρού.

Δευτερόλεπτά μετά ο Δημήτρης Κοιλιάρας βρήκε ανοργάνωτη την άμυνα του Τυμπακίου και με πλασέ προ κενής εστίας έκανε το 0-2 για την ομάδα του.Ο Παπαδάκης εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των κεντρικών αμυντικών της ομάδας του Γαζίου και με εξουδετερωμένο τον Γεωεγίου μείωσε σε 1-2 για τους ασπρόμαυρους.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Αλμυρό και πάλι να έχει την κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί να σημειώσει άλλο ένα τέρμα προκειμένου να τελειώσει το ματς. Πίεσε και το πέτυχε με τον Αλέξη Περογαμβράκη να σημειώνει το πρώτο του τέρμα για την φετινή αγωνιστική περίοδο με εξαιρετική προσωπική ενέργεια .Στο 83 ο Μαραγκάκης έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς μειώνοντας σε 2-3 για τον ΑΟΤ ο οποίος προσπάθησε με όλες τις δυνάμεις του να σημειώσει άλλο ένα τέρμα και τα κατάφερε με τον Παπαδάκη να βρίσκεται απέναντι στον Γεωργίου και με πλασέ στην γωνία ισοφάρισε για το τελικό 3-3.

Οι συνθέσεις:

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Σκαντζάκης, Χαλκιαδάκης, Παπαδάκης Στ., Παπαδάκης Ν. (79′ Μαραγκάκης), Ντόκο, Παπαδάκης Γ., Άλμπερτ (68′ Καρταλιανάκης), Τριάντης, Μαρακομιχελάκης (63′ Ντισπυράκης), Κουτεντάκης

ΑΛΜΥΡΟΣ: Γεωργίου, Μανιαδής, Ρουμπάκης, Μονιάκης (77′ Γεμιστός), Γιαλούσης, Μεντουδάκης, Περογαμβράκης, Πρικάκης (93′ Λυκούδης, Ζαφείρης, Κοιλιάρας, Τοπούζης (75′ Απλαδάς)