Ποδόσφαιρο

Σπουδαία νίκη για Γόρτυνα – Επεισοδιακό φινάλε!

Ένα παιχνίδι που τελείωσε με επεισοδιακό τρόπο, αφού ο Καλεμάκης αποχώρησε για το νοσοκομείο.

04/11/2019 | 10:05

Μεγάλη νίκη με 1-0 για την Γόρτυνα επί του Ζαρού για την 8η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, σε ένα παιχνίδι που τελείωσε με επεισοδιακό τρόπο, αφού ο Καλεμάκης αποχώρησε για το νοσοκομείο στις καθυστερήσεις του αγώνα, μετά από χτύπημα που δέχθηκε από αντίπαλο.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο 40ο λεπτό, όταν ο Κλαπάκης συνδυάστηκε εξαιρετικά με τον Φουντουλάκη και αυτός με σουτ έγραψε το 1-0 για την ομάδα των Αγίων Δέκα.

Το παιχνίδι δεν είχε κλασσικές ευκαιρίες με τον ρυθμό να είναι κακός και τις μονομαχίες με τα δυνατά μαρκαρίσματα να κυριαρχούν.

Στο 46ο λεπό ο Μόντι με δεύτερη κίτρινη κάρτα αποβλήθηκε ενώ αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις και ο Ξαγοραράκης για την Γόρτυς για χτύπημα πάνω στο κεφάλι πάνω στον Καλεμάκη.

Ευκαιρίες δεν υπήρξαν πολλές με τους γηπεδούχους να απειλούν με τον Φουντουλάκη και Δάσκο και τους φιλοξενούμενους με τους Χριστοφοράκη και Λέσι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΓΟΡΤΥΣ: Σαβουιδάκης, Ξαγοραράκης, Γενιτσαρίδης, Γιαννουλάκης, Μάλο Μ., Κεφάκης, Δάσκος, Κλαπάκης, Μπαντούνας,Φουντουλάκης, Γεωργαλάς

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Ανδρεαδάκης, Γκλεζάκος, Καλεμάκης, Καραμανιτάκης (55′ Λέσι), Φραγκιαδουλάκης, Χριστοφοράκης, Μόντι, Κοζορώνης (70′ Λαδιανός), Αναγνωστάκης (75′ Κόκκινος), Κούπε (60′ Παραθύρας)

Ο παίχτης του Ζαρού Μανώλης Καλεμάκης που δέχτηκε χτύπημα στο κεφάλι και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο με σπασμένα δόντια, έντονη ζάλη και μούδιασμα στα άκρα. Το Δ.Σ, ο προπονητής, Δημήτρης Κόκκινος και οι συμπαίκτες του στέκονται από την πρώτη στιγμή στο πλευρό του.