Κύπελλο ΕΠΣΗ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΗ:Ευρεία και άνετη νίκη , 0-6 η Αγία Βαρβάρα το Καμηλάρι στους Βώρρους

14/09/2016 | 19:30

Με φανερή διαφορά δυναμικότητας η Αγία Βαρβάρα δεν δυσκολεύτηκε καθόλου στους Βώρρους όπου απόλυτα κυρίαρχος κέρδισε 0-6 το Καμηλάρι  και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.

Η ομάδα του Νίκου Φανουράκη κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη σε τέρμα του Σχοιναράκη ο οποίος βρέθηκε μόνος απέναντι  στον γκολκίπερ του Καμηλαρίου μετά από πάσα του Μποζατζίδη , ενώ διπλασίασε τα τέρματά της χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανωλακάκη το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος κάνοντας  στο 15ο λεπτό.  Στη συνέχεια η Αγία Βαρβάρα κατάφερε μέσα σε 5 λεπτά (από το 25-30), να καθαρίσει το παιχνίδι με δύο τέρματα των Τάταρα και Μποζατζίδη οι οποίοι διαμόρφωσαν το 0-4, στο Α΄ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η  Αγία Βαρβάρα πέτυχε άλλα δύο τέρματα μέχρι το 50ο λεπτό με τον Κοζορώνης να κάνει το 0-5 με ωραία ατομική προσπάθεια και τον Καρακωσταντάκη με κεφαλιά να διαμορφώνει το 0-6. Το τελικό 0-7 έκανε ο Μποζατζίδης ο οποίος πήρε το «ριμπάουντ» μετά από εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη σημειώνοντας και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.

Καμηλάρι: Κατσικαλάκης ,Λεονταράκης, Μαλιαράκης(65΄ Σταυρουλάκης),Χίκα(46΄ Τσαφαντάκης), Μαλαξιανάκης, Αζίζ, Παπαδάκης Φανουράκης(46΄ Στεφανάκης), Μακρόγλου, Κουρτάκης, Πατεράκης

Αγία Βαρβάρα: Σπανός(60΄Δαμιανάκης), Φωτάκης, Καρακωσταντάκης, Χουστουλάκης, Μαλιάκας, Ζάταρας, Πρίφτης(46΄ Τιτομιχελάκης), Κοζορώνης, Σχοιναράκης(46΄ Χασουράκης), Μποζατζίδης, Μανωλακάκης