close

Κύπελλο ΕΠΣΗ

Πήρε την πρόκριση με ανατροπή στο τέλος ο Ζαρός!

26/10/2016 | 21:58

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΗ πανηγύρισε η ομάδα του Ζαρού επικρατώντας της πολύ καλής Τριτωνίας με 2-1, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα 26/10 Τετάρτη το απόγευμα.

Η ομάδα του Αστριτσίου μπήκε ορεξάτα στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 6ο λεπτό είχε τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν ο Μαγκουφάκης εκτέλεσε φάουλ, ο Γκιγόκα έπιασε την κεφαλιά, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Φιλιουδάκη. Στην συνέχεια ο Ζαρός αντέδρασε και δημιούργησε δύο ευκαιρίες, χωρίς όμως να μπορέσει να τις εκμεταλλευτεί.

Η Τριτωνία κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 28ο λεπτό όταν ο Μαγκουφάκης μετά από ατομική προσπάθεια και πλασέ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στην συνέχεια ο ρυθμός ήταν ίδιος με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, χωρίς να μπορούν να τις αξιοποιήσουν με αποτέλεσμα το ημίχρονο να βρίσκει μπροστά την ομάδα της Αστριτσίου.

Στην επανάληψη ο Ζαρός μπήκε ορεξάτος με αποτέλεσμα να έχει την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού, όμως το συγκρότημα του Μανώλη Φρουδάκη, είχε κλείσει αρκετά καλά τους χώρους.

Tελικά  Ο Ζαρός κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά στο 70΄λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χελά , ενώ ο ίδιος παίκτης λίγα λεπτά αργότερα έκανε την ολική ανατροπή, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Τριτωνία: Κτιστάκης, Πανταλός, Μαράκης(75′ Καργιωτάκης), Γεωργόπουλος(90′ Βασάλος), Γκιγκόκας, Φτυλάκης, Στρατιδάκης, Σαξώνης, Βασιλάκης, Σαββάκης Α., Μαγκουφάκης.

Ζαρός: Φιλιουδάκης, Καραγιαννίδης, Πολυμερίδης Γ. (70′ Νταβιρλάκης), Γενιτσαρίδης, Καραφωτιάς, Πολυμερίδης Χ. (60’Χελά) Φραγκιαδουλάκης, Κλαπάκης, Μεταξάκης, Παπαδόπουλος, Μπεζάνι.