Ασταμάτητος ο Ζαρός! Με τεσσάρα συνεχίζει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Και ο Ζαρός... το βιολί του!

03/11/2018 | 18:26

Ο Ζαρός φέτος δείχνει ασταμάτητος μέχρι στιγμής στο Πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ.

Με νέα εντυπωσιακή εμφάνιση, κέρδισε 2-4 την Μινωική και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το σκορ άνοιξε ο Φραγκιαδουλάλης με εκτέλεση πέναλτι στο τρίτο μόλις λεπτό!

Η Μινωική απάντησε και αυτή με εκτέλεση πέναλτι στο 27′, όταν ο Ανδρεαδάκης κέρδισε τον Χατζιδάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα από το 78′ έως το 88′ είχαμε ένα συγκλονιστικό ξέσπασμα του Ζαρού ο οποίος μέσα σε δέκα λεπτά πέτυχε τρία γκολ.

Οι Αναγνωστάκης, Καραμανιτάκης και Κουτσάκης χρίσθηκαν σκόρερ και έδωσαν ευρεία διάσταση σε μία ακόμη νίκη του Ζαρού.

Η Μινωική, μείωσε στις καθυστερήσεις σε 2-4 με κεφαλιά του Νικολάε.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΜΙΝΩΙΚΗ: Ψαρουλάκης, Βαρδονικολάκης Π. (26′ λ.τρ. Δρακωνάκης), Χατζηδημητρίου, Αναγνωστάκης, Καστελλιανάκης, Διγενής, Ρουμελιώτης (60′ Βαρδονικολάκης Γ.), Νικολάε, Κλίνης, Αστυρακάκης, Ανδρεαδάκης

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Γιαννακάκης, Παραθύρας (83′ Χριστοφοράκης), Χαμαλάκης, Δουλγεράκης, Φραγκιαδουλάκης, Κουρουθιανάκης, Μόντι (24′ λ.τρ. Κουτσάκης) Ποτηράκης, Αναγνωστάκης, Καλομοίρης (82′ Καραμανιτάκης)